Aktualności Dodano: 06 czerwca 2024

Wiosenne koncertowanie

Data rozpoczęcia: 2024-06-04
Data zakonczenia:

We wtorkowy wieczór (4 czerwca) zgromadziliśmy się w Pasażu Kultury Leszczyńskiej Galerii Książki na „Wiosenne koncertowanie Domu Pieśni Kobiet”. Na wydarzenie przyszło ponad 100 osób.

Było to otwarcie nowego sezonu koncertowego wraz z nowym repertuarem, w którym znaleźć można znane i lubiane utwory polskie i zagraniczne oraz piosenki ludowe. Na godzinnym koncercie mogliśmy wysłuchać głosów 18 uczestniczek, którym dyrygowała Izabela Grunwald, a przygrywał im Tomasz Biberstajn na klawiszach i Łukasz Pawlik na akordeonie. W repertuarze mogliśmy usłyszyszeć m. In. „Thank you for the music” ABBY, „Serce w Plecaku”, „Dwa serduszka” z filmu „Zimna Wojna” i wiele, wiele innych. 

Dom Pieśni Kobiet powstał w grudniu 2018 roku i zainaugurował swoje istnienie koncertem Mszy Pasterskiej Romana Maciejewskiego. W kwietniu 2019 koncertował już w Goteborgu (Szwecja). Mimo trudnej dla wszystkich muzyków sytuacji w 2020 roku dziewczyny kształciły swoje głosy online i zaśpiewały kolejna mszę Romana Maciejewskiego. Chór prowadzi Izabela Grunwald oraz Marcin Herman. Specjalizuje się w muzyce polskiej. Od 2022 roku do naszego grona dołączył Łukasz Pawlik, niewidomy dyrygent, który zachwyca swoją pasją i rozśpiewuje zespół muzyką ludową. Po dwuletniej przerwie wracamy do śpiewania i koncertowania.
(https://www.zmuzykadoludzi.art)

 

Julia Józefiak