Aktualności Dodano: 31 maja 2024

Wyprawa w kosmos!

Data rozpoczęcia: 2024-05-29
Data zakonczenia:

Halo Houston? Meldujemy, że misja „Wyprawa w Kosmos” przebiegła pomyślnie.

W środę 29 maja Wypożyczalnia dla Dzieci Leszczyńskiej Galerii Książki zamieniła się w galaktykę pełną niespodzianek i atrakcji. Inaugurowaliśmy również akcję #TataTeżCzyta i w jej duchu zaprosiliśmy do czytania najmłodszym: Prezydenta Miasta Leszna - Grzegorza Rusieckiego, Piotra Jeske - dyrektora w firmie Wrener Kenkel, Jakuba Urbaniaka @podziaranytata oraz Filipa Wybieralskiego - reportera radia Elka.

Pod hasłem „Książki są nie z tej ziemi” Wypożyczalnia dla Dzieci przeszła kilka dni temu przemianę dzięki dekoracjom wykonanym przez Mecenasa Biblioteki - firmę Werner Kenkel. Scenografia przenosi naszych najmłodszych Czytelników na sam koniec Drogi Mlecznej z którego można obejrzeć wszystkie planety, statki kosmiczne, rakiety, astronautów, a nawet kosmitów! 

I o międzygalaktycznych przygodach wybraliśmy również książkę - „Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia” autorstwa Grażyny Bąkiewicz. Opowiada ona o małym podróżniku Franiu, jego babci oraz psie Guciu, którzy wyruszają na przygodę po galaktyce swoim koto-statkiem. W trakcie jednej bajki zdążyli oni przemierzyć pół galaktyki, odwiedzić trzy planety, spotkać kosmitów i galaktycznych piratów. Oj były emocje! Nasi goście czytali przepięknie, wszystkie małe uszka słuchały z wytężeniem opowiadanych historii. Widać, że już dawno zaangażowali się w akcję #tatateżczyta. Po bujaniu w obłokach, a raczej pyle kosmicznym, przyszedł czas na lądowanie w Pracowni Plastycznej na zajęciach artystycznych. Kredki poszły w ruch przy tworzeniu własnych planet i galaktyk! Były rakiety, kosmici, nowe formy życia, nadal nie możemy się nadziwić kreatywności naszych małych czytelników. To pewnie dzięki tym książkom które czytają. Po wybuchu kosmicznej kreatywności polecieliśmy do Sali Audiowizualnej na koncert zespołu Semplicze. I tu trochę osiedliśmy na ziemi przypominając sobie ludowe piosenki w nietuzinkowym wydaniu. Nogi rwały się do tańca razem z zespołem, który oprócz pięknego, harmonicznego śpiewu wykonał świetną choreografie. 

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, czytanie bajek i piękne pokazy. Wszystkich Czytelników gorąco zapraszamy do naszych statków kosmicznych na czytanie książek o galaktykach, planetach, kosmitach i nie tylko.

 

Julia Józefiak