Aktualności Dodano: 14 kwietnia 2023

XV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka

Data rozpoczęcia: 2023-04-14
Data zakonczenia:

Stanisław Grochowiak wielkim poetą był… i owszem. Oprócz tego również, a może przede wszystkim, doskonałym prozaikiem, dramaturgiem, scenarzystą, autorem słuchowisk radiowych, widowisk, współautorem filmów, adaptacji utworów własnych i cudzych, krytykiem literackim i teatralnym, publicystą i tłumaczem. W tym roku mija dokładnie sześćdziesiąt lat od wydania ostatniej wielkiej formy prozatorskiej Grochowiaka pt. „Trismus” (1963) oraz pięćdziesiąt od ukazania się jego zbioru poezji i dramatów pt. „Rzeczy na wersety i głosy” (1973). Jest to doskonała okazja, aby po raz kolejny świętować wielką literaturę, a poprzez nią zachęcać do poznawania, jak i samego tworzenia.

Od ponad trzydziestu lat Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie organizuje, mający rangę ogólnopolską, konkurs literacki, któremu patronuje Stanisław Grochowiak. Mamy zaszczyt zatem ogłosić w tym roku jego jubileuszową edycję:

XV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka.

Przyszła wiosna a wraz z nią czas na wielkie wyzwania! Pióra w dłoń! Niech ze wszech stron popłyną słowa, głosy, wersety, wersy, strofy i wszystko to co język umie wyrazić. Zapraszamy do udziału w konkursie. Informacje wraz z regulaminem na naszych stronach i w mediach społecznościowych. Na wasze prace czekamy do 30 czerwca 2023 r.


Poniżej Regulamin oraz załącznik do pobrania.