Aktualności Dodano: 10 Stycznia 2021

Aktualna prasa tylko w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2021-01-17

Od stycznia 2021 roku wszystkie aktualne tytuły gazet i czasopism dostępne będą w jednym miejscu - czytelni prasy Biblioteki Ratuszowej na leszczyńskim Rynku.

Jest to bardzo dobra informacja dla stałych Czytelników. Już od 4 stycznia będą oni mogli czytać swoje ulubione tytuły w przyjaznych wnętrzach ratusza. Zmieniona lokalizacja oznacza lepszą dostępność do gazet i czasopism dla odbiorców starszych oraz z ograniczoną sprawnością ruchową. Biblioteka Ratuszowa jest bowiem pozbawiona barier architektonicznych.

Proponujemy stałe godziny pracy czytelni w Bibliotece Ratuszowej. Będzie ona otwarta zawsze w godzinach od 10 do 18 od poniedziałku do soboty.

Nie zmieniają się za to lokalizacja i godziny otwarcia czytelni naukowej, która nadal znajduje się na pierwszym piętrze w siedzibie głównej MBP przy ul. Bolesława Chrobrego w Lesznie. Tutaj dostępne będą m.in. archiwalne numery gazet i czasopism prenumerowanych przez bibliotekę. Wykaz bieżących tytułów znajduje się pod tym linkiem.

Z prasy można także korzystać w Leszczyńskiej Bibliotece Cyfrowej.