Aktualności Dodano: 06 maja 2020

Biblioteka już otwarta

Data rozpoczęcia: 2020-05-06
Data zakonczenia:

Od 4 maja, w ramach luzowania ograniczeń związanych z COVID-19, zniesiony został zakaz prowadzenia bibliotek. Nie jest to jednoznaczne z koniecznością ich otwarcia, ponieważ termin musiał najpierw zostać uzgodniony z organizatorem i inspektorem sanitarnym. Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie dostępna jest dla czytelników od 6 maja i działa z zachowaniem nowych zasad bezpieczeństwa oraz rygoru sanitarnego.

Przy ul. Bolesława Chrobrego 3 wypożyczać można zbiory Biblioteki Głównej, Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży oraz Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych. Jednak obsługę czytelników musimy ograniczyć do wydawania materiałów wcześniej zamówionych poprzez system biblioteczny (telefonicznie lub  mailowo) oraz zwrotu zbiorów. 

Nr telefonów: 797 058 441  lub 797 058 447

Adresy e-mail: biblioteka@mbpleszno.pl  lub dorosli@mbpleszno.pl

Odbierać  oraz zwracać wypożyczone materiały można w holu na parterze biblioteki. Przyjmujemy także książki wypożyczone w filiach na terenie miasta, jednak same filie biblioteczne są jeszcze zamknięte dla czytelników.

UWAGA! Oddane książki zostaną zdjęte z konta czytelnika po odbyciu 5 dniowej kwarantanny. Informujemy również, że do końca maja nie będą naliczane kary za książki przetrzymane w okresie kwarantanny.

Aby zadbać o bezpieczeństwo użytkowników i pracowników w punkcie kontaktu (odbieranie i zwracanie zbiorów) ustawiliśmy przesłonę ochronną z pleksi, bibliotekarze pracują w maseczkach i rękawiczkach. Zgodnie z obowiązującymi zasadami utrzymania dystansu społecznego, w punkcie kontaktu mogą przebywać jednocześnie 2 osoby. 

Godziny otwarcia Biblioteki:

Poniedziałek 10.00-18.00

Wtorek 8.00-15.00

Środa 10.00-18.00

Czwartek 8.00-15.00

Piątek 10.00-18.00

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej podjęte zostaną działania mające na celu wznowienie działalności filii bibliotecznych. Do czasu znaczącego zmniejszenia liczby zakażeń i wprowadzenia czwartego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 czytelnia pozostanie zamknięta dla czytelników. Po zmianie rekomendacji i zaleceń będziemy weryfikować działania.