Aktualności Dodano: 03 maja 2018

Saksofon i gitara Marco Bartoccioni & Marco Brozzi

Data rozpoczęcia: 2018-05-03
Data zakonczenia:

Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu Marco Bartoccioni & Marco Brozzi Biblioteka Ratuszowa szczelnie wypełniła się fanami brzmienia gitary i saksofonu. W trakcie koncertu, który rozpoczął się 2 maja kilka minut po 20.00, artyści zaprezentowali program złożony z autorskich kompozycji obu muzyków, a także standardów country i bluesa oraz ballad rockowych.

Marco Brozzi - pochodzący z Rzymu popularny włoski saksofonista bluesowy. Ukończył szkołę muzyczną w klasie gitary klasycznej lecz pokochał grą na saksofonie, którą studiował u najbardziej znanych włoskich saksofonistów /takich jak Francesco Meucci , Andrea Pace, Fabrizio D'alisera czy Flavio Ianiro/, a także szkolił się artystów tej klasy co Javier Girotto. Na scenie muzycznej Rzymu w różnych projektach regularnie pojawia się od 1987 r.

Znaczące dokonania w karierze tego muzyka to wspólne koncerty z orkiestrą saksofoniczną Carmen Villani oraz gra m.in. w zespołach Gildy Giuliani czy Little Tony. Na kilka lat związał się też zawodowo z zespołem The Phonema of the Gospel. Ma też Marco Brozzi na swym koncie udział jako muzyk w kilku musicalach jak np. Act of Brother and Sister Blues czy Rocky Horror Show oraz wiele występów w popularnych włoskich zespołach coverowych. Od 1996 roku jest członkiem włoskiego stowarzyszenia autorów piosenek SIAE. Komponuje dla popularych włoskich artystów estradowych i bierze udział jako muzyk sesyjny w nagraniach Roberta Whitera, Michaela Bruno, Claudio Cera czy Sereny Ottardo.

Marco Bartoccioni - pochodzący z Rzymu gitarzysta , znany dobrze leszczyńskiej publiczności z koncertów w 2013, 2014 i 2015 roku. Marco Bartoccioni nagrywa we Włoszech i USA. Jego najnowsza płyta solowa "Eyes" została nagrana właśnie w amerykańskim Nashville w stanie Tennessee ze znanymi muzykami amerykańskimi m.in. Chadem Cronwellem perkusistą współpracującym z takimi gwiazdami jak Willie Nelson czy Mark Knofler.