Aktualności Dodano: 28 września 2018

Koncert zespołu I-REY w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2018-10-13 20:00
Data zakonczenia: 2018-10-13 22:00

W sobotę 13 października 2018 r. w Bibliotece Ratuszowej wystąpi zespół I-REY ze Wschowy. Będzie to pierwsza kapela grająca w klimatach reggae w naszej Bibliotece. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp to tylko 10 zł.

Muzyka I-REY przenosi słuchaczy na słoneczne plaże Jamajki, pełne radości życia, charakterystycznego pulsu i pozytywnej energii, jaką niesie dobra muzyka. Początki istnienia zespołu sięgają końca lat 90-tych, kiedy to część muzyków z obecnego składu zainicjowała reaktywację wschowskiej formacji Cannabis Indica. Przez kilka pierwszych miesięcy zespół w składzie: Tomasz Paterek (perk.), Dominik Olejniczak (inst. klaw.), Tomasz Sosiński (bas) poszukiwał spójnego brzmienia, kolejnych instrumentalistów, wokalisty oraz nowej nazwy odpowiedniej do nurtu z jakim się utożsamiał.

Następstwem poszukiwań było stworzenie bandu grającego reggae pod nazwą Fari. Po trzynastu latach istnienia, grania na wielu polskich festiwalach oraz nagraniu dwóch płyt - Fari zmienia nazwę oraz dotychczasowy skład i rozpoczyna przygotowanie do nowego, bardziej dojrzałego materiału. Zespół I-REY istnieje od początku 2013 r. jego nazwa wywodzi się z jamajskiego slangu (synonimów słów alright, good, okay) jest odzwierciedleniem pozytywnej energii, jaką formacja chce przekazać w swoich utworach.