Aktualności Dodano: 20 Listopada 2019

Literackie postacie wychodzą z książek

Data rozpoczęcia: 2019-10-14 6:00
Data zakonczenia: 2019-11-04 19:00

200 osób zaangażowanych w realizację, kilkanaście niepowtarzalnych stylizacji i spora liczba eksponatów – tak w skrócie podsumować można projekt „Literackie postacie wychodzą z książek”. Jego efektem jest wystawa, która po raz pierwszy zaprezentowana została podczas tegorocznej Nocy Bibliotek. Teraz fotografie można oglądać w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zapraszamy od 19 listopada do 10 grudnia br.

„Literackie postacie wychodzą z książek” to przedsięwzięcie unikatowe w skali kraju. Realizowane w murach leszczyńskiej biblioteki było swoistą próbą zwizualizowania najbardziej znanych fragmentów najpopularniejszych książek. Wszystkiemu przyświecał nadrzędny cel, jakim jest animacja czytelnictwa.

Autorami projektu są członkowie Leszczyńskiego Klubu Fotograficznego, działającego od września ubiegłego roku przy MBP. Koncepcję całości opracowała Beata Raburska - leszczyński fotografik, specjalizująca się w wykonywaniu stylizowanych sesji zdjęciowych.

Zapraszamy do zagłębienia się w świat książek. Pomogą w tym niezwykłe wizualizacje, będące odbiciem nieszablonowej wyobraźni autorów fotografii.