Aktualności Dodano: 09 Lipca 2019

Muzyczne wakacje w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2019-07-09 10.00
Data zakonczenia: 2019-08-30 16.00

Biblioteka Ratuszowa serdecznie zaprasza na cykl zajęć muzycznych, których celem jest umuzykalnienie dzieci  w różnym wieku, doskonalenie umiejętności muzycznych, rozwój wrażliwości muzycznej, a przede wszystkim czerpanie radości ze wspólnego tworzenia muzyki.

Terminy:

09-13.07.2019 r. -  “Dźwięki muzyki”

16-20.07.2019 r. -  “Dźwięki muzyki”

23.-27.07. 2019 r.-”Tra ta ta orkiestra gra!”

30.07-03.08. 2019 r. .-”Tra ta ta orkiestra gra!”

13.08-17.08.2019 r. - “Muzyczna podróż po świecie”

20.08-24.08- 2019 r. -”Dawno, dawno temu w krainie muzyki”

27.08-31.08- 2019 r. -”Dawno, dawno temu w krainie muzyki”

Prowadzenie Julia Wolska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia

im. Romana Maciejewskiego w Lesznie w klasie fortepianu. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu specjalizację Edukacja Muzyczna. Gra również w Orkiestrze Dętej Miasta Leszna na flecie poprzecznym, a także prowadzi zespół młodzieżowy „Credo” przy parafii św. Józefa w Lesznie. Jej pasją jest muzyka, którą pragnie podzielić się pracując  z dziećmi.

Bloki warsztatowe:

“Dźwięki muzyki” - Co to jest muzyka? Z jakich elementów się składa? Ile mamy dźwięków i jak je wszystkie zapamiętać? Na te pytania postaramy sobie odpowiedzieć podczas pierwszego turnusu muzycznych półkolonii. Podczas zajęć poznamy wszystkie dźwięki gamy, nauczymy się pisać nuty jak i inne znaki muzyczne.

”Tra ta ta orkiestra gra!”- Podczas drugiego turnusu przyjrzymy się orkiestrze- instrumentom, muzykom a także dyrygentowi. Dowiemy się jak duża może być orkiestra i za co odpowiedzialny jest dyrygent. Spróbujemy wykonać samodzielnie proste instrumenty muzyczne i zagrać jak prawdziwa orkiestra!

“Muzyczna podróż po świecie” - Podczas naszej muzycznej podróży poznamy przeróżne melodie z najdalszych zakątków świata. Wspólnie przeżyjemy niezapomnianą przygodę w świecie muzyki. A także poznamy najwybitniejszych kompozytorów- reprezentantów różnych stylów muzycznych i różnych kultur.

”Dawno, dawno temu w krainie muzyki” - Ostatni turnus muzycznych półkolonii dotyczył będzie bajek, a w szczególności piosenek z bajek. Zajmiemy się także muzyką filmową. Bawiąc się w reżyserów,  postaramy się wykonać ilustrację do muzyki za pomocą rysunków oraz ruchu.