Aktualności Dodano: 16 listopada 2020

O nieżyjącym, który żył

Data rozpoczęcia: 2020-11-16
Data zakonczenia:

Przekonanych zachęcać nie trzeba, a nieprzekonanych zapraszamy do podróży po elektronicznych zbiorach Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej. Dziś odwiedzimy wirtualną Bibliotekę Miejską w Górze. Znajdują się w niej materiały, w których odnaleźć można różne historie, nawet takie zupełnie nieprawdopodobne.

- Dlaczego mnie pochowaliście? - zapytał mężczyzna, który pewnego dnia przyszedł do zarządcy górowskiego cmentarza.

Mina człowieka odwiedzonego właśnie przez gościa z zaświatów musiała być nietęga, ale fakty mówiły same za siebie. Pochowany mężczyzna rzeczywiście przyszedł do zarządcy miejscowej nekropolii, chociaż przecież sam spod ziemi się nie wydostał.

Jesteście ciekawi, co takiego się wydarzyło i jak zakończyła się ta historia? Zapraszamy do odwiedzenia wirtualnych zasobów Biblioteki Miejskiej w Górze. O zdarzeniu napisano na pierwszej stronie "Przeglądu Górowskiego". Kliknij tutaj, aby przeczytać materiał.

Przypominamy, że w wersji cyfrowej można czytać "Przegląd Górowski" od 1991 aż do 2019 roku. Jest to jeden z wielu zasobów dostępnych w wirtualnej książnicy. Zachęcamy też do czytania elektronicznego "Kwartalnika Górowskiego".

Poza prasą w zbiorach znajdują się unikatowe materiały takie jak pisane odręcznie "Kronika PTTK w Górze" oraz "Kronika miasta Góry i ziemi górowskiej".

Zapraszamy do wirtualnej książnicy!

Łukasz Domagała