Aktualności Dodano: 18 czerwca 2019

Otwarcie wystawy obrazów Janusza Adama Dodota

Data rozpoczęcia: 2019-06-28 17.00
Data zakonczenia: 2019-07-20 16.00

Choć znany jest głównie jako teatrolog, do Leszna przyjedzie jako autor obrazów. Janusz Adam Dodot - reżyser, autor tekstów, dyrektor Kościańskiego Ośrodka Kultury 28 czerwca br., zaprezentuje swoje prace powstałe na przestrzeni kilku ostatnich lat. Otwarcie wystawy „Współobecność” zaplanowane jest na godz. 17:00 w „Galerii Dworcowej” Miejskiej Biblioteki Publicznej. Po wernisażu zapraszamy na koncert do Biblioteki Ratuszowej, który rozpocznie się o godz. 18:00.

Janusz Adam Dodot ukończył warszawską Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza. Od 1984 r. do 2009 r. prowadził autorski TEATR 112.  W 2009 r.  założył Kościański Teatr Kameralny, a w 2014 formację Aktualnie Absolutnie Absurdalni. Te, również autorskie projekty - realizuje do dziś.

W latach 90-tych był reżyserem leszczyńskiego Teatru „Kwadrat” oraz gostyńskiego Teatru „Co?”. Obecnie jest dyrektorem artystycznym swoich grup teatralnych i realizowanych festiwali, tj. Kościańskiego Festiwalu Baśni i Ogólnopolskiego Integracyjnego Przeglądu Teatralnego. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, przygotowuje spektakle w ramach terapii przez teatr.

W jego dorobku twórczym znajduje się ok. 200 premier. Są to zarówno spektakle dramatyczne, małych form, poetyckie, jak i widowiska historyczne. Prezentowane były one  w miastach,  miasteczkach, wsiach na terenie całej Polski, ale też we Francji, Rosji, Niemczech. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień zarówno za reżyserię, jak i twórczość indywidualną.

Podczas koncertu w Bibliotece Ratuszowej wystąpią: Daria Kaczór (śpiew), Michał Dolata (gitara), Marcin Ruszkiewicz (gitara basowa), Arkadiusz Wesołek, Krzysztof  Bajsztok i Tomasz Żurek- aktorzy Kościańskiego Teatru Kameralnego.

W koncercie zaprezentowane zostaną teksty J.A. Dodota.