Aktualności Dodano: 11 kwietnia 2019

Promocja tomiku poetyckiego Violetty Borowiak

Data rozpoczęcia: 2019-04-11
Data zakonczenia:

Autorka swojego debiutanciego tomiku Dotknij Siebie przeczytała kilkanaście wierszy, powiedziała dla kogo pisze, a także zdradziła, że kolejny tomik z poezją wyda już w czerwcu. Po spotkaniu długo odbierała gratulacje, a także rozdawała autografy.

Spotkanie poprowadziła p. Beata Donaj. Oprawę muzyczną zapewnił Bartek Fogt.

 

Tomik Dotknij Siebie - jest poetyckim debiutem Violetty Borowiak. Jest drogą, którą przebywa każdy człowiek w czasie swojej podróży życia. Poszczególne części debiutanckiego tomiku są zapowiedziami następnych wydań. Od Światła lśnienie poprzez Strumień życia do Tuż przed świtem, kiedy to budzi się do prawdziwego życia. Pod dachem nieba poznaje wartości ważne dla siebie. Zawieram się w tobie i dalej W pytaniu odpowiedź już wie, że w życiu Jestem twym darem, a na koniec pozostaje mu tylkoWspomnienie. Wie, że to wszystko musiał przeżyć by dotrzeć do tu i teraz.

Violetta Borowiak urodzona w 1963 r. w Lesznie. Jest wrażliwą obserwatorką świata. Kieruje się w życiiu wewnętrzną siłą. Swym blaskiem uśmiechu obdarza miejsca i ludzi z którymi przebywa. Pisaniem wierszy zajmuje się od kilku lat. Pisanie jest dla niej spełnieniem siebie, uwieńczeniem dotychczasowych zmagań z życiem. Jej wiersze są wyrazem przeżyć przelanych na papier. Ponadto jest członkiem Stowarzyszenia Sztuka dla Wszystkich. Debiutowała w styczniu 2018 r. występując wraz z Chórem "Chopin" podczas wydarzenia zorganizowane w Bibliotece Ratuszowej. Współpracuje z Marleną Kordylas, która wykonuje ilustracje do książek.