Aktualności Dodano: 03 września 2018

Promocja książki Damiana Szymczaka

Data rozpoczęcia: 2018-09-26 18:00
Data zakonczenia: 2018-09-26 20:00

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie Damiana Szymczaka. Na początku tego roku Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach wydał jego książkę pod tytułem „Nasza gmina, nasze sprawy, życie codzienne w przedwojennej gminie Włoszakowice.”

Damian Szymczak to leszczyński dziennikarz, regionalista, autor książek i artykułów poświęconych m.in. dziejom Leszna i ziemi leszczyńskiej.

Autor to pasjonat przede wszystkim historii okresu międzywojennego. Stąd jego autorski i oryginalny pomysł na tę książkę, a książka to niezwykła i nietuzinkowa. Przedstawia bowiem życie we wszystkich jego aspektach. Są tu wielkie wydarzenia historyczne, rocznice, działalność stowarzyszeń i organizacji. Jest też życie w czarnych barwach, dlatego w książce odnajdziecie wypadki losowe, polityczne potyczki, ideologiczne spory, ale też tragiczne wydarzenia, ludzkie dramaty i przestępstwa, z najcięższymi włącznie. Chyba trudno znaleźć w Polsce gminę, która mogłaby pochwalić się tak dogłębnie zbadaną i opisaną historią z tamtych, niełatwych lat.

Część tych wydarzeń będziecie mieli Państwo okazję poznać podczas spotkania z autorem, które odbędzie się 26 września 2018 roku o godzinie 18.00 w Bibliotece Ratuszowej, na które serdecznie zapraszamy!