Aktualności Dodano: 26 marca 2018

Spotkanie autorskie w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2018-03-26

Kolejne udane spotkanie z Ewą Rosolską(znaną tez jako Marta Osa) za nami! Autorka "Tajemnicy starego witraża" gościła w murach naszej biblioteki już nie pierwszy raz. Wkrótce nasza współpraca nabierze jeszcze większych kształtów, o czym na pewno będziemy informować.

Ewa Rosolska swoją pasję pisarską rozpoczęła od książek dla dorosłych, publikując pod pseudonimem Marta Osa. Dotąd ukazały się cztery jej powieści (I po cholerę mi to było!; Owce barany i gminne szykany; Róża, bratki i wariatki; O kwiatkach i wariatkach… opowieść strażniczki zegarów). Szybko jednak przeniosła się w świat młodego czytelnika, by już pod swoim nazwiskiem oczarować nastolatków cyklem Tajemnica Starego Witraża. Dotąd ukazały się cztery tomy tej fantastycznej opowieści (Trzy krople życia; Księga życzeń; Po drugiej stronie; Światło i Mrok). Piąty ukaże się niebawem. Pisarka jest też autorką bogato ilustrowanej serii opowieści dla przedszkolaków, które pod wspólnym tytułem Bajeczki Babeczki zdobywają serca maluchów.