Aktualności Dodano: 03 czerwca 2019

Spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim

Data rozpoczęcia: 2019-06-13 18.30
Data zakonczenia: 2019-06-13 20.30

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza 13 czerwca na spotkanie z Witoldem Gadowskim w Bibliotece Ratuszowej, o godzinie 18.30.

Witold Franciszek Gadowski – polski dziennikarz, publicysta, pisarz i poeta. Ukończył psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów  i twórcą podziemnego klubu politycznego „Okop”. Członek założyciel Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Dziennikarz „Czasu Krakowskiego” i reporter śledczy „Gazety Polskiej”. W latach 90. korespondent wojenny na Bałkanach. Organizator konwojów z pomocą dla ofiar wojny w Kosowie. Autor powieści, opowiadań, wierszy, piosenek, publicysta internetowy. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost”, „Dzienniku Polskim” i polonijnych gazetach emigracyjnych. Autor dwóch książek publicystycznych „Lokal dla awanturnych” i „Krew nie woda”. wydanych przez wydawnictwo „Replika”.

Laureat licznych nagrów w tym m.in. międzynarodowej nagrody przyznawanej przez International Organization for Migration na międzynarodowym festiwalu filmowym w Kiszyniowie. W grudniu 2013 wraz z Maciejem Grabysą laureat Grand Prix za reżyserię dla najlepszego filmu polskiego na międzynarodowym festiwalu filmowym Human Doc.