Aktualności Dodano: 11 kwietnia 2018

Spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim

Data rozpoczęcia: 2018-04-11
Data zakonczenia:

Dnia 10 kwietnia w Galerii Lochy odbyło się spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Deszczyńskim. Nasz gość opowiedział o państwie, które znajduje się w Azji. Tegoż popołudnia Galeria Lochy stała się podróżniczym wehikułem. Spotkaniu towarzyszyła niesamowita atmosfera. Nie zabrakło również pytań dla gościa. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Wokół Globusa".

KRZYSZTOF DESZCZYŃSKI – aktor, fotograf, scenarzysta i reżyser, menedżer kultury. Zodiakalny Koziorożec. Podróżnik. Uzależniony od Azji. Wydał dwie książki: Panie Smoleń! – co tam słychać u Laskowika? i Jubileusz, czyli 50 lat wątroby Bohdana Smolenia. Jest autorem kultowego programu kabaretowego „6 dni z życia kolonisty” z udziałem B. Smolenia. Napisał i wyreżyserował wiele widowisk estradowo-telewizyjnych dla dzieci z cyklu „Dziecko potrafi”. Jest scenarzystą i reżyserem dwóch spektakli, które swoje premiery miały w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Jeden z nich to musical dla dzieci „Dookoła Karuzeli” z muzyką Jacka Piskorza i Zbigniewa Górnego, w maju 2015 r. Drugi – „Idę w tango” oparty na tekstach piosenek Mariana Hemara, 16 października 2016 r.

 

Kolory Deszcza. Birma to książka fotograficzna z 400 zdjęciami i 25 felietonami z czterech podróży po Birmie w 2010, 2011, 2012 i 2013 r. Czyli dwa lata przed „rewolucją” i dwa lata podczas zmian przywracających Birmę do grona państw demokratycznych.