Aktualności Dodano: 17 sierpnia 2018

Stick and Bass Tour w Lesznie

Data rozpoczęcia: 2018-09-21 20.00
Data zakonczenia: 2018-09-21 22.00

Pochodzący z Chile artyści solowi, Tomás Díaz and Mauricio Nader, w ramach swojego europejskiego tournee zagrają w Lesznie. Koncert odbędzie się 21 września o godz. 20.00 w Lesznie.

Po zakończonej sukcesem i szeroko zakrojonej pierwszej trasie koncertowej po Europie w kwietniu, maju i czerwcu 2018, obaj artyści ponownie ruszają w trasę. Już we wrześniu rozpoczną drugą część swojego tournee na Starym Kontynencie, prezentując swój najlepszy solowy repertuar i nietuzinkowe, wyjątkowe show. Występ obu panów, to spektakularny koncert, podczas którego coś dla siebie, znajdzie każdy, nawet najbardziej wybredny słuchacz. Jest to niezwykłe przedstawienie z pełną energii interakcją z publicznością.

Tomás Díaz jest jednym z najbardziej aktywnych muzyków na świecie, grających na Chapman Stick. Instrument ten zapewnia wykwintne i unikalne brzmienie, osiągane poprzez technikę gry na jego strunach zwaną „tappingiem”. Efekt ten można usłyszeć na najnowszej, solowej płycie Tomasa, która została wydana w 2018 roku pt. "Introspective". Płyta zawiera starannie wybraną selekcję kompozycji własnych na instrument oraz rozmaite aranżacje rodzimych utworów chilijskiego artysty.

Mauricio Nader ma swój niezaprzeczalny i bogaty wkład w uczynienie z basu elektrycznego solowego instrumentu koncertowego. Doskonale potwierdzają to jego dwa albumy poświęcone basowi solowemu i jego trzecia płyta "Our Soul Revealed" (2018), która zawiera własne kompozycje Mauricio, gdzie bas elektryczny jest instrumentem pierwszoplanowym przy akompaniamencie orkiestry, chóru, pianina, perkusji i efektów perkusyjnych. Efekt dźwięku i brzmienia jest piorunujący. Wrażenia ze słuchania płyty można porównać do najlepszych filharmonicznych wykonań muzyki filmowej i New Age.

Piątek, 21 września 2018
Biblioteka Ratuszowa 
Godz. 20:00
Wstęp wolny.


Youtube Link Tomás Díaz: https://youtu.be/hEG-hi6DrF8
Youtube Link Mauricio Nader: https://youtu.be/xRDFF1gchx0 


Spotify Link Tomás Díaz: https://spoti.fi/2I1UFSX 
Spotify Link Mauricio Nader: https://spoti.fi/2KI5FHA 


www.mauricionader.com
www.tomasdiazs.com