Aktualności Dodano: 29 Sierpnia 2019

To były czasy...

Data rozpoczęcia: 2019-08-29
Data zakonczenia:

Wydarzenia muzyczne zorganizowane przez Bibliotekę w ramach akcji Urzędu Miasta „Wakacje Seniorów w Lesznie” okazały się hitem tegorocznych wakacji. 29 sierpnia publiczność po raz ostatni bawiła się w klimacie retro. Trzeci z koncertów, bonusowy, przygotowany został przede wszystkim z myślą o tych osobach, dla których wcześniej zabrakło miejsc.

W repertuarze znalazły się znane i lubiane utwory, jakie wybrzmiały w Bibliotece Ratuszowej podczas poprzednich koncertów, i inne, równie świetne. Zespół MUS TRIO i towarzysząca im Sara Kicińska, sięgając do historii polskiej piosenki, wykonali m.in. „Szukaj mnie” Edyty Geppert, „Jedziemy autostopem” Karin Stanek, „Odpływają kawiarenki” Ireny Jarockiej, „Cykady na Cykladach” Maanamu, „Sen o Viktorii” zespołu Dżem, „Wsiąść do pociągu…” Maryli Rodowicz. Od nastrojowych ballad, po chwytliwe, dynamiczne utwory – koncert pokazał, że dawne szlagiery nie zardzewiały, a ciekawe aranżacje dodały im jeszcze świeżości.

Zgromadzona w komplecie publiczność bawiła się znakomicie, nagradzając wykonawców brawami. Podziękowania popłynęły również od Leszczyńskiej Rady Seniorów. Choć była to ostatnia z naszych letnich inicjatyw,  Biblioteka o seniorach pamięta przez cały rok. Zapraszamy na inne koncerty, spotkania, imprezy kulturalne, zwłaszcza w ramach dedykowanych tej grupie „Piątków w Ratuszowej”.