Aktualności Dodano: 30 września 2019

Wędrujący Teatr Piosenki

Data rozpoczęcia: 2019-09-30
Data zakonczenia:

Wędrujący Teatr Piosenki to cykl koncertów odbywających się w różnych miejscach Polski. Wykonawcami są członkowie grupy twórczej Tacy Sami Różni. 28 września br. zawitali do Leszna, by zaprezentować swoją twórczość.

Grupę Tacy Sami Różni stanowią uczestnicy warsztatów tworzenia tekstów piosenek literackich im. Jadwigi Stańczakowej, które Fundacja Siódmy Zmysł przeprowadziła w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu w 2016 r. W skład wchodzą zarówno osoby widzące, jak i z dysfunkcją wzroku. Są to autorzy piosenek, laureaci licznych przeglądów i festiwali, prezentujący także samodzielne recitale, twórcy z dorobkiem poetyckim. Członków grupy łączy niewątpliwie energia artystyczna, dążenie do coraz doskonalszej formy wyrazu i głębokie zrozumienie idei integracji. Wśród twórców i wykonawców, których dorobek zaprezentowany będzie w koncercie są: Alina i Krzysztof Galasowie (Poznań), Iwona Buczkowska (Warszawa), Grzegorz Dowgiałło (Poznań/Wrocław), Sabina Klak (Leszno), Artur Dolecki (Piekary Śląskie), Alicja Żarnowiecka (Warszawa),  Piotr Radiměřský (Manchester), Jarosław Jędraszczyk (Krosno), Agata Białobrzeska (Warszawa), Regina Mynarska - koordynator projektów Fundacji Siódmy Zmysł (Kraków).

Wydarzenie zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, Fundacja Siódmy Zmysł z Krakowa i Stowarzyszenie Sztuka Dla Wszystkich.

Fundacja Siódmy Zmysł powstała w 2011 r. Zajmuje się udostępnianiem tego, co w kulturze, sztuce, przestrzeni użytkowej powinno być dostępne dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną.  Kompleksowo opracowuje audiodeskrypcję, audionapisy, napisy dla niesłyszących. Pomaga w organizacji wydarzeń, szkoli, dzieli się wiedzą i uczy, jak jeszcze skuteczniej zmieniać świat na taki, w którym jest jak najmniej barier, a jak najwięcej wspólnego doświadczania i bycia razem w kinie, teatrze, muzeum – wszędzie!