Aktualności Dodano: 15 Listopada 2017

Wieczór dyskusyjny w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2017-11-15

15 listopada 2017 r.  w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie odbył się wieczór dyskusyjny pt. "W poszukiwaniu własnego rytmu. Jak spotkanie z książką może stać się przygodą".

W dobie inwazyjnego obrazu telewizora, komputera, wizualnej reklamy zaczynamy coraz bardziej doceniać walory szelestu przewracanych kartek i tradycyjnego druku. Czytanie i pisanie nie są tylko sposobami spędzania czasu. To czynności, które mogą stać się także fascynującą przygodą. To nie metoda odwrócenia uwagi od trudnego świata i ucieczka w nierzeczywistość, lecz sposób na zmierzenie się z realiami codzienności. Sposób na życie, a także na… przeżycie. To swoista autoterapia – zmaganie się ze swymi słabościami. Nade wszystko jednak pomagająca odkrywać w sobie pokłady możliwości, o które siebie nawet nie podejrzewaliśmy.

Spotkanie poprowadzili: Eleonora i Ryszard Biberstajnowie. Oprawę muzyczną stworzył Tomasz Biberstajn.