Aktualności Dodano: 12 sierpnia 2019

Wystawa Stowarzyszenia "Wygraj Siebie"

Data rozpoczęcia: 2019-08-14
Data zakonczenia: 2019-08-31

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie oraz Stowarzyszenie "Wygraj Siebie" zapraszają na wystawę ULATNIAMY RAKA, którą oglądać można od 14 sierpnia do 31 sierpnia br. w Galerii Dworcowej. 


ULATNIAMY RAKA

Uczestnikami działania było 30 osób 60+ dotkniętych chorobą nowotworową, które czynnie uczestniczyły w czasie realizacji projektu. W czasie uprawiania sportów lotniczych wykonywane były zdjęcia i film. Działanie zakończyliśmy wystawa fotograficzną, której celem było przesłanie, „że wiek nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń i rozwijaniu pasji, że marzenia i pasja pozwalają na nie poddawanie się chorobie, że raka można „ulotnić”.

Sesje zdjęciowe odbywały się na lotnisku w lipcu i sierpniu 2016.

Wystawa fotograficzna : 2016 I Wojewódzki Szpital Zespolony, 2017 w Gliding Hotel oraz w Free Fly Center Leszno, 2018 Bank Zachodni WBK obecnie Santander.

Partnerami byli: Miasto Leszno, Leszczyńskie NGO, MBWA, WSZZ i organizacje lotnicze : Aeroklub Leszczyński , Fundacja Sportów Lotniczych Młode Orły, Leszczyńskie Stowarzyszenie Spadochroniarzy Feniks, Sekcja Balonowa Aeroklubu Leszczyńskiego, Motolotnie, Free Fly Center Leszno - Tunel Aerodynamizny, Sekcja Modelarska Aeroklubu Leszczyńskiego - modele latające, Fly2Live - Szkoła Paralotniowa.


Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia i Prezydenta Miasta Leszna.