Aktualności Dodano: 30 października 2018

Yellow Snow w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2018-12-01 19:00
Data zakonczenia: 2018-12-01 22:00

Zapraszamy na koncert zespołu Yellow Snow, który odbędzie się 1.12.2018 r. o godz. 19.00 w Bibliotece Ratuszowej. Wstęp 10 zł przed wejściem na koncert.

Zespół stale wykraczający jak i łamiący wszelkie gatunkowe ramy muzyczne, a którego najogólniej można określić zespołem rockowym, co samo w sobie może być potraktowane przez słuchacza jedynie jako swego rodzaju drogowskaz. Obecny skład ukształtował się w 2016 roku, a wszystko za sprawą lidera grupy Kuby Kleinschmidta nakreślającego wizję i całokształt Yellow Snow. Koncerty Yellow Snow, to rozmazana podróż w niebanalnej psychodelii podróż po gatunkach takich jak rock, progresywny rock, southern rock, blues, funk, country, folk, jazz, a całość ujęta w nieco ironicznej i groteskowej formie w podejściu do tematu szufladkowania w muzyce.

Dwukrotnie, bo w 2017 i 2018 roku zespół został doceniony na Ogólnopolskich Dniach Artystycznych z Gitarą w Mosinie.

W lutym 2018 roku zespół został zaproszony do supportowania Kazika (czołowy Polski artysta rockowy) w legendarnym klubie muzycznym Stodoła w Warszawie.

W maju 2018 zagrał koncert w ramach 12 edycji festiwalu Las Woda i Blues.

“Parę tygodni temu miałem przyjemność poznać Wasz zespół, biorąc udział w pracach jury konkursu w Mosinie. Krótki koncert bardzo mi się podobał z kilku powodów. Zauważyłem nawiązanie (świadome lub nie) do muzyki tworzonej przez zespoły amerykańskie tzw. southern rocka.”
Ryszard Gloger (Radio Poznań, audycja Luz Blues)

“Yellow Snow, najlepszy koncert tegorocznego Las, Woda & Blues”
Adam Brzeziński (Brzoza muzyczna, blog muzyczny)

“Kurcze! Nikt tak nie gra u nas… Czas się z tym materiałem pokazywać!!! (...) Wiesz że uwielbiam takie granie! To nie kokieteria, dla mnie bomba.”
Andrzej Jerzyk (Radio Kalisz, audycja Okolice Bluesa)