Aktualności Dodano: 17 lipca 2019

Wakacje w filiach bibliotecznych

Data rozpoczęcia: 2019-07-17
Data zakonczenia:

Papierowe stworki, plastelinowe inspiracje, koralikowe bransoletki czy pyszny kolaż… to tylko niektóre z propozycji zajęć twórczych organizowanych przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej dla dzieci spędzających lato w mieście. Odwiedzając nasze placówki w wakacje, można zostać  odkrywcą lub spróbować swoich sił w drużynowym quizie. Przygotowaliśmy warsztaty muzyczne i językowe. Przebogata jest oferta zajęć rozwijających zdolności plastyczne. I jak na bibliotekę przystało, nie mogło zabraknąć w tym wszystkim inspiracji literackich.

Zajęcia odbywają się w różne dni tygodnia, trwają od 45 minut do półtorej godziny. Uczestniczy w nich zazwyczaj od kilku do kilkunastu osób, w różnych wieku. Coś dla siebie znajdą i przedszkolaki, i nastolatki. Najmłodsi odwiedzają nasze placówki z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem. Często na zakończenie zajęć dzieci otrzymują drobne nagrody – upominki. Wykonane prace chętnie zabierają do domu, by pochwalić się przed najbliższymi. 

Do tej pory dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kreatywne w Filii nr 7, podczas których uczestnicy wykonywali rybki z papierowych talerzyków i materiałów plastycznych. Wyjątkowe zakładki stworzone pracochłonną techniką makramy powstały podczas spotkania w Filii nr 6. Dzieci chętnie odwiedzają też Filie nr 5 działającą w Gronowie, gdzie w tym roku trwała m.in. przygoda z origami. Z pewnością na nudę nie mogli narzekać uczestnicy zajęć w Filii nr 4 w Zaborowie. Tam odbył się konkurs piosenki angielskiej, zajęcia plastyczne i quiz literacki. 

Lato w pełni, przed nami jeszcze wiele zabaw, animacji i konkursów. Zapraszamy. Przyjść może każdy, wcześniejsze zgłoszenie nie jest wymagane.