Aktualności Dodano: 09 marca 2023

Czym zajmuje się realizator multimediów w bibliotece?

Data rozpoczęcia: 2023-03-09

Czym jest green screen, metoda kluczowania kolorów, postprodukcja, jak stworzyć nagranie z audiodeskrypcją oraz transmisję online, ile godzin zajmują przygotowania do koncertu, jak ustawić światła na scenie i dlaczego najlepszy techniczny to ten, którego nie widać?

Tego wszystkiego dowiedzieli się dzisiaj (9.03.2023) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie, którzy odwiedzili nas w ramach cyklu pn. „Zawody naszych rodziców”. Pracownicy Działu Promocji wyjaśnili, a także zobrazowali dzieciom czym zajmuje się realizator multimediów w bibliotece, czyli człowiek, od którego zależy jakość techniczna organizowanych w placówce wydarzeń. Największą atrakcją okazało się pozowanie na tzw. green screenie, czyli zielonym tle - jednym ze sposobów obróbki materiałów wizualnych. Uczniowie mogli wybrać tło i zapozować do zdjęcia ze swoim ulubionym bohaterem z książki, bajki czy gry komputerowej.

Magdalena Woźna