Mecenas Biblioteki 2023

Z radością informujemy, że firma Werner Kenkel, zajmująca się produkcją tektury falistej, opakowań i standów, została Mecenasem Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Oznacza to, że w roku 2023 będziemy wspólnie działać na rzecz rozwoju czytelnictwa i współtworzyć miejsce, które ze względu na przekrój odbywających się w nim wydarzeń śmiało możemy nazwać Galerią Kultury.

Jesteśmy pod wrażeniem nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz rozmachu, z jakim działa. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju tego ważnego na kulturalnej mapie regionu miejsca. Jednym z założeń filozofii naszej firmy jest działanie dla społeczności lokalnej, z której wyrastamy i którą tworzymy. Zaangażowanie społeczne to dla nas nie tylko element budujący wizerunek Grupy Werner Kenkel, ale przede wszystkim dowód naszego długoterminowego, odpowiedzialnego myślenia - mówił podczas spotkania Prezes firmy, Damian Kenkel.

Do podpisania umowy partnerskiej doszło 23 lutego 2023 roku w siedzibie firmy w Krzycku Wielkim. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie Andrzej Kuźmiński wraz z grupą swoich pracowników mieli podczas tej wizyty okazję także zwiedzić siedzibę firmy, porozmawiać z jej pracownikami i dowiedzieć się więcej na temat historii oraz założeń działania tego niezwykłego, rodzinnego przedsiębiorstwa.

Co prawda działamy w zupełnie innych branżach, ale zdecydowanie łączy nas pasja i nieszablonowe myślenie. Dlatego od razu znaleźliśmy wspólny język i cieszę się, że wspólnie będziemy realizować projekty, które będą służyć naszym Czytelnikom - powiedział przy okazji podpisania umowy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Andrzej Kuźmiński.

Pierwszą wspólną realizacją jest stworzenie kartonowej dekoracji, która już od listopada ubiegłego roku zdobi Wypożyczalnię dla Dzieci. Pracownicy firmy Werner Kenkel odtworzyli z kartonu wioskę dinozaurów, którą zaprojektowała Katarzyna Jurga, grafik MBP. Dzięki tym instalacjom przestrzeń dla naszych najmłodszych Czytelników stała się jeszcze bardziej przyjazna i kolorowa. W planach są kolejne instalacje tematyczne.

 

Mecenas Biblioteki 2023