Aktualności Dodano: 06 czerwca 2021

Jak śpiewać poezję

Data rozpoczęcia: 2021-06-13 11:00
Data zakonczenia: 2021-06-13 13:00

W ramach projektu Poezja Jazzu serdecznie zapraszamy młodzież na warsztaty pt. Jak śpiewać poezję, które poprowadzi Jacek Kotlarski! Zajęcia odbędą się w Bibliotece Ratuszowej, 13 czerwca 2021 r. od godziny 11:00.

Podczas warsztatów młodzież dowie się, jak pracować nad słowem podczas wykonywania muzyki jazzowej w języku polskim, pozna również techniki frazowania, oddechowe oraz nowe podejście do harmonii i rytmu. 

W warsztatach udział może wziąć maksymalnie 15 uczestników. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia prosimy kierować na adres promocja@mbpleszno.pl do 11 czerwca.

Warsztaty są częścią projektu pn. Poezja Jazzu dofinansowanego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
Jacek Kotlarski – wokalista, trębacz i śpiewający aktor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na prestiżowym wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestnik wielu sesji płytowych i nagrań muzyki oraz piosenek do prawie 50 dziecięcych produkcji filmowych z polskim dubbingiem. Aktywny trener wokalny, współpracownik warszawskiego Teatru Roma. W roku 2012 ukazał się jego debiutancki album Nigdy nie jest za późno, którego producentem i aranżerem był Krzysztof Herdzin. Wielki miłośnik klasyków muzyki funk, soul, pop i jazz: Quincy Jonesa, Stevie Wondera, Ala Jarreau czy Georga Bensona Jamesa Ingrama. Artysta o ogromnym dorobku sesyjnym i doświadczeniu wokalnym, chętnie dzielącym się swoimi umiejętnościami z młodymi adeptami sztuki wokalnej.
 
Liczba miejsc ograniczona.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.