Aktualności Dodano: 21 czerwca 2022

Katarzyna Łoza „Ukraina Soroczka i kiszone arbuzy”

Data rozpoczęcia: 2022-06-30 18:15
Data zakonczenia: 2022-06-30 19:00

Fundacja Leszno dla Ukrainy oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Katarzyną Łozą pt. „Ukraina Soroczka i kiszone arbuzy”. Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca 2022 r., o godz. 18:15 w Bibliotece Ratuszowej. Wstęp wolny!

Katarzyna Łoza – urodziła się w Warszawie. Studiowała etnologię i antropologię kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Od dwunastu lat mieszka we Lwowie, pracuje jako organizatorka wycieczek, tłumaczka i publicystka. Aktywna przewodniczka po Lwowie i Kresach, autorka popularnego bloga Lwów.info, poświęconego codzienności i przeszłości miasta i okolic. Autorka wielu artykułów na temat historii i współczesności Lwowa oraz stosunków polsko-ukraińskich. Od 2007 roku stale współpracuje z polską gazetą „Kurier Galicyjski”. Miłośniczka wędrówek po mniej znanych regionach Europy Środkowej i Wschodniej oraz zapalony fotograf. Jej prace były wystawiane w Warszawie i we Lwowie, ilustrują także publikacje o Lwowie i Ukrainie.

Niesamowita opowieść o Ukrainie napisana przez znawczynię Lwowa: lekko i z dystansem, często krytycznie. Jak ciekawe jest widzieć różnice między naszymi narodami! To wcale nie musi nas dzielić, właśnie to, że się różnimy, przyciąga nas do siebie, wzbogaca i otwiera nam oczy - dokładnie tak, jak to robi ta książka.

Weronika Marczuk, polska producentka filmowa, aktywistka, autorka m.in.: O!Ukraina. Przewodnik po smakach i smaczkach,

najbardziej znana Ukrainka w Polsce