Aktualności Dodano: 26 października 2022

Magiczna Kraina Podszeptu - wieczór autorski z Joanną Zator-Peljan

Data rozpoczęcia: 2022-11-25 17:00
Data zakonczenia: 2022-11-25 18:30

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza na wieczór autorski z Joanną Zator-Pelijan, autorką powieści pt. "Magiczna Kraina Podszeptu". Na spotkanie zapraszamy 25 listopada 2022 r., o godz. 17:00 do Biblioteki Ratuszowej. Wstęp wolny!

Spotkanie poprowadzą Sabina Klak i Gabriel Roszak, a Barbara Stencel oraz Krzysztof Sznycer uświetnią je wokalem przy akompaniamencie Przemysława Maćkowiaka oraz Piotra Piotrowskiego.

Dziesięcioletnia Julka, za sprawą tajemniczego przybysza, odbywa międzygalaktyczną podróż i przenosi się do Magicznej Krainy Podszeptu. Dowiaduje się, iż każdy człowiek ma swojego osobistego Podszepta, który nieustannie podpowiada mu dobre myśli w różnorodnych sytuacjach życia codziennego. Problem tkwi w tym, że najczęściej myśli te są ignorowane – nie wszyscy ludzie lubią postrzegać siebie i innych w pozytywny sposób. Nie każdy zdecyduje się wybrać rozwiązanie, o którym wie, że jest odpowiednie, ale też zbyt skomplikowane, gdyż wykracza poza jego strefę komfortu.

Dziewczynka z zainteresowaniem zwiedza egzotyczną planetę, która prezentuje jej swoje najpiękniejsze krajobrazy, zwyczaje oraz tradycje. Z radością odkrywa nowe umiejętności - jest w stanie sprawić, by coś się pojawiło lub też zniknęło. Odnajduje nieskończoną inspirację, która szybko odzwierciedla się w malowaniu unikatowych obrazów. Uczy się czarów tylko po to, by za chwilę pojąć, że prawdziwa magia jest dużo piękniejsza i zdecydowanie mniej dosłowna niż wyczarowanie królika z kapelusza. Nieznana kraina ukazuje najważniejsze wartości: uczciwość, życzliwość, natchnienie do tworzenia, radość, a przede wszystkim życie w zgodzie z samym sobą. Ta pełna refleksji wyprawa prezentuje zupełnie inne spojrzenie na problemy, tak zwanego świata dorosłych, jak również wciąż na nowo przywodzi na myśl znane pytania. Czy można ograniczyć poziom stresu i tym samym być bardziej zadowolonym człowiekiem? Czy beztroska egzystencja jest w ogóle możliwa? Czy życzliwość wobec innych naprawdę powróci do nas ze zdwojoną siłą? Czym właściwie jest szczęście i jak można je osiągnąć? Czy każdy człowiek może żyć tak jak naprawdę chce?

Joanna Zator-Peljan jest starszym wykładowcą na uczelni Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie, gdzie od 2017r. prowadzi specjalistyczne zajęcia z języka angielskiego oraz niemieckiego dla takich kierunków studiów jak: logistyka, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe i administracja. Joanna Zator-Peljan jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2002-2007 ukończyła tam studia magisterskie, a w latach 2007-2012 studia doktoranckie. Pod koniec studiów doktoranckich podjęła współpracę z Europejską Wyższą Szkołą Biznesu w Poznaniu. Pracowała tam jako wykładowca, a w latach 2014-2016 pełniła funkcję Dziekana Wydziału Filologii Angielskiej. Do tej pory na polskim rynku ukazały się 4 ksiązki naukowe autorstwa Joanny Zator-Peljan, a jedna z nich jest dostępna także na rynku niemieckim. Zator-Peljan napisała też kilkanaście artykułów naukowych, które zostały opublikowane zarówno w kraju, jak i za granicą (Niemcy, Indie, Czechy).

Prywatnie Joanna Zator-Peljan wiedzie szczęśliwe życie rodzinne. Ma siedmioletnią córkę, która trzy lata temu zainspirowała ją do wymyślania różnych historii na dobranoc. W pewnym momencie z tych inspiracji powstała powieść pt „Magiczna Kraina Podszeptu”, która miała premierę w październiku 2020r. Książka została wydana jako self-publishing i tym samym autorka nie związała się z żadnym wydawnictwem. Promocja odbywała się za pomocą strony na Facebooku (zawartość dostępna po wpisaniu w wyszukiwarce Magiczna Kraina Podszeptu). Powieść spotkała się ze sporym zainteresowaniem czytelników, co było dla autorki miłą niespodzianką. Dwa nakłady książki były dostępne w większości księgarni internetowych – m.in. w Empiku, Księgarni PWN, itd.