Aktualności Dodano: 14 Lutego 2024

Muzyczne walentynki w sercu miasta

Data rozpoczęcia: 2024-02-14 19:00
Data zakonczenia: 2024-02-14 21:00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza na koncert walentynkowy w wykonaniu Jadwiga Tomczyńska Trio. Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Ratuszowej, 14 lutego o godz. 19:00. Przygotujcie się na taniec, bo specjalnie dla was polerujemy parkiet! Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Bibliotece Ratuszowej oraz możliwość rezerwacji miejsc przy zakupie biletu.
Na koncercie czekać na was będzie darmowa kawa i ciastko!

Repertuar, jaki Jadwiga Tomczyńska zaprezentuje wraz z zespołem podczas koncertu walentynkowego, stanowią najpiękniejsze utwory o miłości oraz słynne duety. Utwory pochodzące z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej zostaną zaprezentowane w stylowych, autorskich aranżacjach.

Jadwiga Tomczyńska jest harfistką i wokalistką, wykształconą w nurcie muzyki klasycznej. Swoje umiejętności rozwija jednak w ramach różnych gatunków muzycznych. Koncertuje na unikalnych harfach elektrycznych, stanowiących jedyne tego typu instrumenty w Polsce. Na swoim koncie ma ponad 20 lat działalności artystycznej. Brała udział w projektach Piotra Rubika, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej oraz licznych festiwalach muzycznych. Występowała na jednej scenie z artystami, takimi jak: Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek, Kazik Staszewski, Wojciech Gąssowski czy zespół Kombi.

Wraz z Jadwigą wystąpią utalentowani muzycy z Wrocławia:

Maksymilian Ambroziak to wokalista, gitarzysta i basista. Bez przeszkód odnajduje się w wielu różnych gatunkach muzycznych. Do swoich głównych inspiracji zalicza rock, blues, country i folk. Od ponad dekady jest mieszkańcem Wrocławia i udziela się na lokalnej scenie muzycznej. Współpracował z ikonami polskiej muzyki rockowej i bluesowej takimi jak między innymi Alek Mrożek, Ireneusz Nowacki, Włodzimierz Krakus. Występował na jednej scenie z Maciejem Balcarem, Wojtkiem Pilichowskim, Sławkiem Wierzcholskim czy Mietkiem Jureckim.

Tomasz „Burza" Burzyński – miał zostać hodowcą pomidorów, ale wybrał muzykę. Uczeń wybitnego polskiego perkusisty – Irka „Pióra" Nowackiego. Swoim bębnieniem zasilał kolejno składy m.in.: Wyborowej Blues, Centrali 57, Muzzy Friends Band, Blackberry Brothers czy George Dyer Band, z którym zagrał trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych. Obecnie, poza The Tricky Things, można usłyszeć go w Projekcie Volodia, Runkee, Back to the '50s i Scenie pod Regałem.