Aktualności Dodano: 27 Kwietnia 2024

Nic oprócz miłości - BENEFIS KRYSTYNY GRYS

Data rozpoczęcia: 2024-04-27 17:00
Data zakonczenia: 2024-04-27

Krystyna Grys - poetka i jedna z najbardziej rozpoznawalnych osobowości lokalnego środowiska twórczego - obchodzi w tym roku szacowną, okrągłą rocznicę urodzin i 31. rocznicę debiutu literackiego. Obie rocznice zamierza uczcić Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka, która organizuje Benefis Krystyny Grys. Jubileuszowi towarzyszyć będzie promocja najnowszego tomiku Jubilatki pt. „Nic oprócz miłości”. Uroczystość odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 17.00, w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie (Rynek 1). 

Debiut prasowy Krystyny Grys to jesień 1993 roku. Wtedy, po rocznym pisaniu do szuflady, jej nazwisko po raz pierwszy pojawiło się w druku na łamach „Wiadomości Kościańskich”. Rozpoczęła od fraszek i wierszy, by przez kolejnych kilka lata bawić czytelników gazety i przybliżać im trudną sztukę ubierania myśli w słowo poetyckie.
Krystyna Grys zdążyła zgromadzić całkiem pokaźny dorobek literacki. Wydała ponad dwadzieścia tomów poetyckich, zawierających zarówno wiersze refleksyjne, jak i satyrę - zwłaszcza fraszki i limeryki, a także bogato ilustrowane utwory dla najmłodszych. Jej twórczość publikowana była w wielu almanachach, tłumaczona na inne języki, nagradzana na ogólnopolskich konkursach poetyckich.
Istotną część swojego dorobku poetka poświęciła rodzinnemu miastu, w którym działa twórczo i społecznie. Z pewnością wielu mieszkańców miało okazję spotkać się z nią na licznych spotkaniach poetyckich w instytucjach kultury, szkołach, przedszkolach.


 ,,Nic oprócz miłości'' to jej najnowsze, a co za tym idzie - najgorętsze dzieło, którego wydawcą jest MBP. Tomik wzruszeń. 

Benefis, na który zapraszamy będzie okazją do przypomnienia wierszy, posłuchania muzyki i dobrej literackiej zabawy. Wydarzenie poprowadzi Ryszard Biberstajn.

Zapraszamy.