Aktualności Dodano: 13 czerwca 2024

Niedziela Gabriela: Wiara w nieskończoność

Data rozpoczęcia: 2024-06-30 17:00
Data zakonczenia: 2024-06-30 18:30

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu: „Niedziela Gabriela”, czyli trochę zabawy i trochę prawdy! Poetycki wieczór ph. „Wiara w nieskończoność” odbędzie się 30 czerwca 2024 r., o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej (Rynek 1, Leszno). Tym razem Gabrielowi Roszakowi towarzyszyć będzie Duet Membrana. Wstęp wolny!

„Wiara w nieskończoność” to tytuł wydarzenia literacko-muzycznego, w którym prezentować się będzie zespół Membrana, zachwycający zarówno liryką jak i muzyką wydobywającą się z przeróżnych instrumentów. To duet nie tylko małżeński: ONA – Magdalena Lehman-Konieczna jest autorką tekstów, wokalistką i instrumentalistką, córką poetki i instruktorki teatralnej. ON – Piotr Konieczny gra na gitarze.

Słuchając ich nie można być obojętnym. Utwory są pełne emocji. Ich teksty i muzyka są tak autentyczne, że dotykają najczulszych strun. Wyzwalają niezwykłe pokłady wzruszeń wysnutych z osobistych doświadczeń. Są jak katharsis.
Duet „Membrana” występował na słynnym Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Zajął II miejsce, a rok później I miejsce w konkursie „Wyśpiewać Poezję” na grochowickiej Stachuriadzie. Zdobył w 2021 roku nagrodę specjalną za najlepszą interpretację tekstu Edwarda Stachury. Prowadzą bloga „Endorfinki”, który bywa literaturą, ukazującą zmagania się z losem. Sami o sobie mówią, że są „dźwiękoczuli”.

„Wszystkim,
którzy chcą żyć pełniej,
którzy nie chcą być tylko przeciętnymi zjadaczami chleba,
którzy są na tyle ciekawi, że chcieliby być ciekawsi”
- program ten dedykujemy!

Zapraszamy!