Aktualności Dodano: 04 października 2018

Pożegnanie dyr. Leny Bednarskiej

Data rozpoczęcia: 2018-10-04
Data zakonczenia:

W środę 3 października po południu Bibliotekę Ratuszową odwiedziła p. Lena Bednarska. Spotkanie stało się okazją do pożegnania z wieloletnią dyrektorką Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu, z którą leszczyńska biblioteka miała przyjemność współpracować. Na spotkaniu obecny był dyr. MBP w Lesznie Andrzej Kuźmiński, który przekazał okolicznościowy upominek.

Lena Bednarska kierowała Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury od 1998 roku. Jest absolwentką etnografii Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu. Ukończyła także podyplomowe studia Marketing w Kulturze na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Menadżer Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Odbyła również staż w Holandii dotyczący funkcjonowania administracji samorządowej i zarządzania kulturą.

W latach 1980-1998 była dyrektorem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Od 2004 do 2008 roku była członkiem Krajowej Rady Bibliotecznej, Rady Programowej Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, Rady Naukowej Biblioteki Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół nauk, wiceprzewodniczącą Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Poznaniu. Dwukrotnie, w kadencjach 2009-2013 i 2013-2017, była wiceprzewodniczącą Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.