Aktualności Dodano: 21 listopada 2022

Śledztwa Bartosza Rdułtowskiego

Data rozpoczęcia: 2022-12-03 16:00
Data zakonczenia: 2022-12-03 17:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka Osobliwości", tym razem, z Bartoszem Rdułtowskim. W trakcie swojej prelekcji Bartosz Rdułtowski zapozna słuchaczy z kulisami kilku swoich śledztw związanych z tajemnicami drugiej wojny światowej, niemieckiej Wunderwaffe oraz Dolnego Śląska. Autor opowie też o najnowszych ustaleniach w sprawie „Riese”, które omawia w przygotowywanej do druku książce „Riese” – kulisy tajnej operacji. Na wydarzenie zapraszamy 3 grudnia 2022 r., o godz. 16:00 do Biblioteki Ratuszowej. Wstęp wolny!


Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, a towarzyszyć mu będzie obecność symultanicznej tłumaczki języka migowego - Ewy Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON.

Bartosz Rdułtowski - urodzony w 1973 roku w Krakowie. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publicysta i dokumentalista. Twórca oraz właściciel wydawnictwa Technol, lidera wśród polskich wydawnictw książkowych zajmujących się wojennymi zagadkami, ukrytymi skarbami i innymi tajemnicami historii. Twórca między innymi takich serii wydawniczych, jak: „Militarne sekrety”, „Zapomniana historia”, „Nieznana historia” oraz „Tropem Wunderwaffe”. Od ponad dwudziestu lat tropi i wyjaśnia zagadki historii, zwłaszcza te dotyczące tajnych projektów i operacji wojskowych. Jego ulubionymi tematami są zagadka projektu „Riese” oraz tajemnice niemieckiej Wunderwaffe. Jest autorem kilkudziesięciu książek, jak również licznych artykułów. Do jego najgłośniejszych publikacji należą: Tajny zamek Książ (2016-2021), Tajne operacje. PRL I UFO (2013), Zaginiony konwój do „Riese”. W 2021 roku autor rozpoczął sześciotomowy cykl zatytułowany Kryptonim V-7. Jest również współautorem scenariusza do filmu Tajemnica „Riese”. Jako jeden z nielicznych publicystów zajmujących się w Polsce różnymi zagadkami i legendami, do zagadnień tych podchodzi z dystansem i krytycyzmem.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.