Aktualności Dodano: 31 Maja 2023

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Data rozpoczęcia: 2023-05-31 17:00
Data zakonczenia: 2023-05-31 18:00

Kochasz czytać? Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w środę, 31 maja, na godzinę 17.00. W Bibliotece Ratuszowej klubowicze zaczną dyskusję od dowcipnej historii dnia codziennego na austro-węgierskiej prowincji, czyli "Felix Austria" - Sofiji Andruchowycz.

Zapraszamy czytelników w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poszerzania horyzontów, na literackie (i nie tylko) pogawędki przy kawie i herbacie w miłym towarzystwie.

- Sama nie koniecznie lubię, gdy mam czytać jakąś zadaną książkę. Potraktujmy to jako zaproszenie do rozmowy. Ufam, że się wzajemnie będziemy inspirować… - mówiła Ewa Siwarska, moderatorka grupy na pierwszym spotkaniu Klubu pod jej przewodnictwem.

W środę, 31 maja, klubowicze inspirować się zaczną od dysputy o powieści Sofiji Andruchowycz. Wydawnictwo Czarne tak opisuje tę historię: „Jestem żylasta, smagła i bystra, mocna jak chłop, zupełnie nieładna” – tak pisze o sobie Stefania Czorneńko, zaradna i rezolutna Rusinka, która gotuje lepiej niż kucharz Najjaśniejszego Pana. Sensem jej istnienia jest wiernie i z oddaniem służyć Adeli, córce doktora, który przygarnął ją do siebie po pożarze rodzinnego domu, oszczędzając tym samym tragicznego losu sieroty. Felix Austria to osobiste zapiski Stefci, która kocha jak nikt inny w całym Stanisławowie i brawurowo opisuje perypetie swoje i ukochanej pani, rodzinne sprzeczki i miejskie ploteczki, występy iluzjonisty Thorna i budzące niepokój kradzieże.

Prowadząca spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki Ewa Siwarska jest wielką pasjonatką literatury, bibliotekarką z powołania, którą na co dzień spotkać można w Filii Dwójce przy Al. Jana Pawła II. Zapraszamy w środę, 31 maja, do Ratuszowej.