Aktualności Dodano: 22 Kwietnia 2023

Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Data rozpoczęcia: 2023-04-22 15:30
Data zakonczenia: 2023-04-22 16:30

Zapraszamy na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki (MDKK), które odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. o godz. 15:30 w Wypożyczalnia dla Młodzieży Leszczyńskiej Galerii Książki (Biblioteka, pl. Jana Metziga 25). Wstęp wolny!

Punktem wyjścia do rozmowy na każdy temat będzie książka pt. "Wielki Strażnik Biblioteki" (Tom 1), autorstwa Mitsu Izumi. Mile widziani są wszyscy, którzy mają 13-18 lat, kochają czytać, oglądać filmy/seriale i chcą poznać nowych przyjaciół. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

O książce.

Świat pogrążył się w chaosie. Straszliwa katastrofa zaczęła pustoszyć kolejne krainy, zwracając przeciwko sobie wszystkie rasy w walce o ocalałe tereny. Niszczono zabytki kultury, przepadały cenne księgozbiory, a gdy wreszcie nastał upragniony pokój, wydawało się, że pamięć świata przepadła na zawsze. Aby ochronić resztki spuścizny przodków wzniesiono ogromną bibliotekę, w której gromadzić zaczęto teksty i księgi z całego świata. Od tamtego czasu przybytku strzegą wybitnie wykształceni i potężni magowie. Pokój bowiem nie może trwać wiecznie... Blisko sto lat później, w jednym z małych miasteczek, sześcioletni Theo mimo swojej ogromnej pasji do książek, nie ma wstępu do lokalnej biblioteki. Jako sierota, mieszkaniec dzielnicy biedoty, a na dodatek półelf, traktowany jest jak wyrzutek. Pewnego dnia, gdy Theo ponownie pada ofiarą napaści rówieśników, z pomocą przychodzi mu Sedona, władająca magią strażniczka z Wielkiej Biblioteki, która akurat odwiedza miasto. Jednak marzenie chłopca o tajemniczym nieznajomym, który wyrwie go z jego dotychczasowego życia, nie spełnia się. Kobieta zamiast wziąć Theo pod swoją opiekę, zostawia go z wyjątkową książką i obietnicą, którą ten  poprzysięga wypełnić. Tak oto rozpoczyna się epicka opowieść o magu, który odmieni losy świata.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.