Aktualności Dodano: 18 Marca 2023

Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Data rozpoczęcia: 2023-03-18 11:00
Data zakonczenia: 2023-03-18 12:00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zaprasza serdecznie na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki (MDKK), które odbędzie się 18 marca o godz. 11:00 w Wypożyczalnia dla Młodzieży (I piętro).

Punktem wyjścia do rozmowy na każdy temat będzie książka pt. "Milion cudownych listów" autorstwa Jodi Ann Bickley. Mile widziani są wszyscy, którzy mają 13-18 lat, kochają czytać, oglądać filmy/seriale i chcą poznać nowych przyjaciół. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.


O książce.

Podnosząca na duchu historia dziewczyny, która myślała, że wszystko straciła.

Stronę Milion Cudownych Listów założyłam po to, by pomagać innym, ale ta strona pomogła również i mnie – nawet chyba nie potrafię powiedzieć, jak bardzo. Nie mam cienia wątpliwości, kiedy mówię, że to właśnie jej zawdzięczam ocalenie. Potrafię pomagać innym dlatego, że też tam byłam. Przezwyciężyłam trudne chwile i powróciłam. I wiem, że teraz będzie już dobrze. Możemy zarażać się optymizmem, możemy być dla siebie nawzajem promykiem słońca. Wszyscy jesteśmy połączeni.
- Jodi Ann Bickley

Kiedy Jodi Ann Bickley miała pięć lat, zmarła jej ukochana babcia. Mama Jodi zachęciła ją, by napisała list do babci, i zapewniła, że listonosz dostarczy go do nieba. Dziewczynka zapamiętała, jak napisanie listu pocieszyło nie tylko ją, ale i mamę. To doświadczenie sprawiło, że jako nastolatka Jodi zaczęła pisać pełne optymizmu liściki i notki, którymi podnosiła na duchu nieznajomych.

Latem 2011 roku Jodi wiodła szczęśliwe życie. Udało się jej przezwyciężyć różne trudności, angażowała się w działalność artystyczną i z nadzieją patrzyła w przyszłość. To właśnie wtedy zachorowała na zapalenie mózgu i na długie tygodnie trafiła do szpitala. Przykuta do łóżka i załamana, Jodi doszła do wniosku, że albo się podda, albo wykorzysta ten czas, by zdziałać coś dobrego. Założyła stronę internetową, zachęcając tych, którym mniej lub bardziej nie układa się w życiu, by skontaktowali się z nią, a ona napisze do nich pokrzepiające listy. Odzew był nieprawdopodobny. Przeczytajcie inspirującą historię Jodi i jej miliona cudownych listów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.