Aktualności Dodano: 27 Maja 2023

Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Data rozpoczęcia: 2023-05-27 11:00
Data zakonczenia: 2023-05-27 12:00

Zapraszamy na spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki (MDKK), które odbędzie się 27 maja 2023 r. o godz. 11:00 w Wypożyczalni dla Młodzieży Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25). Wstęp wolny!

Punktem wyjścia do rozmowy na każdy temat będzie książka pt. "Sto godzin nocy", autorstwa Anny Woltz. Mile widziani są wszyscy, którzy mają 13-18 lat, kochają czytać, oglądać filmy/seriale i chcą poznać nowych przyjaciół. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

O książce.

Gdy 14-letnia Emilia dowiaduje się, że jej ojciec zrobił coś okropnego, postanawia zostawić za sobą wszystko: rodzinny Amsterdam, beznadziejnych rodziców i całe dotychczasowe życie – i uciec do Nowego Jorku. Wszystko ma dokładnie zaplanowane. Bilet na samolot – kupiony. Mieszkanie – wynajęte przez internet. Mapa metra – wydrukowana. Ale na miejscu nic nie idzie zgodnie z planem. Mieszkanie, które wynajęła, nie istnieje, a do miasta zbliża się niszczycielski huragan Sandy. Razem z dwoma przypadkowo poznanymi chłopakami i pewną odważną małą dziewczynką Emilią przygotowuje się na uderzenie żywiołu. Kto by pomyślał, że największa burza w jej życiu dopiero nadchodzi…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.