Aktualności Dodano: 12 Czerwca 2022

Spotkanie autorskie z Marcinem Wolskim

Data rozpoczęcia: 2022-06-12

10 czerwca 2022 r. w Bibliotece Ratuszowej, w ramach projektu "Co z tą książką?", odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Wolskim. Podczas spotkania autor opowiedział m.in. o swojej najnowszej książce pt. "Siostrzyczki".

Książka „Siostrzyczki” to historia dwóch sióstr, pielęgniarek z Leszna pracujących w Niemczech. Bliźniaczek tak różnych, jak tylko mogą być różne dwie córki jednej matki, choć różnych ojców. Dwie istoty spragnione szczęścia, które dążą do niego różnymi drogami. Alina tęskni za mężem bogaczem, najlepiej po osiemdziesiątce, Beata zajmuje się pacjentem w stanie terminalnym, ludzką rośliną bez kontaktu ze światem. Kieruje nią wyłącznie empatia i nawet na myśl jej nie przychodzi, że nawiąże kontakt ze swoim podopiecznym i przeżyje pełną niebezpieczeństw przygodę. Wolski daleki od polityki i historii alternatywnych, ale w najlepszym stylu.

Marcin Wolski – pisarz, dziennikarz, satyryk. Szerszej publiczności znany jako twórca kultowego programu satyrycznego „Polskie zoo” oraz magazynu „60 minut na godzinę”. Aktualnie jest szefem zespołu i jednym z prowadzących (dla TVP Info) audycję satyryczną „W tyle wizji” - cieszącą się ogromną oglądalnością (jednorazowo nawet do 800 tys. widzów).