Aktualności Dodano: 22 listopada 2023

Wernisaż wystawy fotograficznej „Moje spojrzenie na świat” - Marta Wojtko

Data rozpoczęcia: 2023-12-01 12:00
Data zakonczenia: 2023-12-01 13:00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej „Moje spojrzenie na świat”, której autorką jest Marta Wojtko. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia 2023 r., o godz. 12:00 w Galerii Dworcowej (Dworzec PKP w Lesznie). Wstęp wolny.

Moje spojrzenie na świat.
Kilka słów o mnie: mam 75 lat , do Uniwersytetu Trzeciego Wieku należę 17 lat, a do sekcji fotograficznej od samego momentu jej powstania.
Do sekcji należą ludzie których pasją jest fotografia, a instruktor Ryszard Cienki wprowadza nas w jej tajniki. Zdjęcia robiłam zawsze, od dziecka, mając przedwojennego skrzynkowego Kodaka na duże klisze. Potem sprzętowo wspierał mnie mąż, który kolekcjonował różne aparaty. Zawsze przy sobie mam mały aparat, by robić przypadkowe zdjęcia zwierzętom, ptakom i ładnym widokom.
Na wystawie prezentuję zdjęcia do których czuję sentyment, które kojarzą mi się z przyjemnymi sytuacjami i emocjami. O zdjęciach robionych telefonem szybko się zapomina, ale do tych papierowych, w albumie, zawsze się wraca. Róbmy zdjęcia, ale opisujmy je ,bo zdjęcie to zatrzymany czas!

Marta Wojtko