Aktualności Dodano: 23 stycznia 2023

Wernisaż wystawy malarstwa Ewy i Marcina Michalewiczów

Data rozpoczęcia: 2023-02-03 17:00
Data zakonczenia: 2023-02-03 18:00

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Ewy i Marcina Michalewiczów. Ekspozycja złożona jest z 30 obrazów świata fantazji, inspirowanych magią, emocjami oraz uczuciami. Na wystawionych obrazach dominują postacie, ale także prace, w których główną rolę gra struktura. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 3 lutego 2023 r., o godz. 17.00 w Pasażu Kultury (Biblioteka, pl. Metziga 25).

Wystawa będzie dostępna dla publiczności do 28 lutego.

 

Ewa Michalewicz uprawia malarstwo nowoczesne. Jako jedna z pierwszych w Polsce zaczęła wykorzystywać w obrazach techniki oraz formy strukturalne. Inspiracją dla większości prac artystki jest otoczenie i emocje wywoływane w relacjach z rzeczywistością. Z obrazów emanuje spokój, harmonia, a formy strukturalne dopełniają całości przekazu.

Marcin Michalewicz, artysta, którego od najmłodszych lat fascynował rysunek. Jako osoba ciągle poszukująca nowych, twórczych form wyrazu często eksperymentował i łączył rysunek, malarstwo z grafiką komputerową. W jego pracach pojawia się charakterystyczny klimat – połączenie mroku z subtelnością, dążenie do piękna w rozumieniu autorskim. Nurt, w którym się zagłębił nawiązuje do surrealizmu fantastycznego. W swej sztuce wykorzystuje często symbole, odwołania do ludzkich emocji, irracjonalnych lęków. Chce, aby jego prace działały na podświadomość odbiorcy, sięgały do duszy, uruchamiały pokłady nieuświadomione.

Obrazy Ewy i Marcina Michalewiczów zdobią wiele prywatnych kolekcji w kraju i poza granicami Polski.