Aktualności Dodano: 01 grudnia 2023

“Wielkie poszukiwanie, czyli Bajka o Janie” i “Wielka sława Króla Stanisława”

Data rozpoczęcia: 2023-12-11 17:00
Data zakonczenia: 2023-12-11 18:00

Prezentacja książek “Wielkie poszukiwanie, czyli BaJJka o Janie” i “Wielka sława Króla Stanisława” oraz spotkanie z ich autorami: Joanną Krawczuk-Piechotą, Tadeuszem Krawczukiem, Sabiną Klak i Iryną Solntsevą - już 11 grudnia 2023 r., o godz. 17:00 w Bibliotece Ratuszowej (Leszno, Rynek 1).

Biblioteka zaprezentuje książki, których jest wydawcą: “Wielkie poszukiwanie, czyli BaJJka o Janie” – opowieść o Janie Jonstonie i “Wielka sława Króla Stanisława”, która przybliża postać Stanisława Leszczyńskiego. Są to wierszowane historie dwóch wybitnych osobistości związanych z Lesznem, opisane przez Joannę Krawczuk-Piechotę i Sabinę Klak oraz zilustrowane przez Joannę Krawczuk-Piechotę, Tadeusza Krawczuka i Irynę Solntsevą. Na spotkanie z twórcami zapraszamy zarówno młodych czytelników - adresatów książek, a także wszystkich zainteresowanych bohaterami publikacji, procesem powstawania zarówno tekstu jak i ilustracji do książek. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa ilustracji wykonanych do obu opowieści oraz koncert muzyczny przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Lesznie.

Fragmenty tekstów zostaną również przeczytane przez… - tutaj pozostawimy niewielkie niedopowiedzenie, mamy nadzieję zaskoczyć Państwa miłą niespodzianką.

Zapraszamy, wstęp na spotkanie jest wolny.