Aktualności Dodano: 02 Czerwca 2024

Szkoła bluesa Chuca Fraziera - ostatni dzwonek!

Data rozpoczęcia: 2024-06-02 15:00
Data zakonczenia: 2024-06-02

- Muzyka łączy wszystko - przekonuje z uśmiechem Chuc Frazier, amerykański bluesman. Zapraszamy muzyków i pasjonatów do Szkoły Bluesa z Chucem Frazierem! Zajęcia odbywają się w niedziele w Wypożyczalni dla młodzieży Leszczyńskiej Galerii Książki (pl. Jana Metziga 25). Ostatnie zajęcia przed wakacjami -  2 czerwca. Wstęp wolny!

To jedyna taka szkoła w okolicy. W arkana muzyki wywodzącej się z afroamerykańskiego folkloru wprowadza Teksańczyk z urodzenia - Chuc Frazier. Sam na gitarze gra od dziecka i już jako nastolatek koncertował w rodzinnym Houston. Wychował się tuż obok największych sław bluesowej sceny. 

- Gdy miałem piętnaście lat wszedłem do klubu, w którym grał BB [King] i… straciłem oddech… To było niesamowite… Widziałem go jeszcze potem osiem razy… Jedne z piękniejszych przeżyć! - opowiadał na pierwszej lekcji 21 stycznia.

Na dorobek muzyczny Chuca Fraziera składa się kilka autorskich płyt, a także ponad 30 projektów, w których udzielał się jako muzyk sesyjny, nie mówiąc już o setkach koncertów po obu stronach Oceanu. Chuc od kilku lat związany jest z Lesznem i wielokrotnie koncertował w Bibliotece Ratuszowej. Z ogniem. Jego repertuar koncertowy zawsze przepełnia niesamowita energia, szczerość i znakomity kontakt z publicznością. Właśnie świat zdobywa nagrana wraz z Joanną Dudkowską piosenka z teledyskiem „What Did You Dream”. To zapowiedź płyty. 

W Szkole bluesa Chuc dzieli się barwnymi opowieściami, swoimi fascynacjami muzycznymi (w Czytelni muzycznej na koniec zajęć), ale przede wszystkim miłością do bluesa. I to wspólne granie… Czasem zdaje nam się, że nawet regały z książkami tupią. 

To już ostatania przed wakacjami szansa na wspólną naukę. Pamiętajcie - 2 czerwca godz. 15:00. Zabierzcie instrumenty!