Aktualności Dodano: 14 czerwca 2024

Hubert Szczęsny & Jacek Jaguś // AKUSTYCZNIE

Data rozpoczęcia: 2024-07-05 19:00
Data zakonczenia: 2024-07-05 21:00

Blues w Bibliotece Ratuszowej? Oczywiście! Zapraszamy już 5 lipca 2024 r., o godz. 19:00 na koncert "Hubert Szczęsny & Jacek Jaguś // AKUSTYCZNIE".
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Bibliotece Ratuszowej oraz na kupbilecik.pl


Hubert Szczęsny
- to „Najlepszy bluesowy głos 2019 roku" według czytelników magazynu „Twój Blues"!

Pasja oraz wielka miłość do muzyki skłoniła go do założenia swojego pierwszego zespołu Nie strzelać do pianisty, z którym odnosił wiele sukcesów na licznych festiwalach muzycznych w Polsce jak i zagranicą. Jego solowe granie można określić terminem World Music, ponieważ słychać tu wyraźnie wpływy muzyki bluesowej, soulowej czy folkowej.

Podczas kilkuletniej aktywności, zagrał setki koncertów w Polsce jak i zagranicą, gdzie m.in. reprezentował nasz kraj podczas International Blues Challenge w Memphis, Tennessee, USA.

Występował na dużych scenach największych festiwali w Polsce takich jak: Suwałki Blues Festiwal, Gdynia Blues Festiwal, Rawa Blues w Katowicach, Jimiway Festiwal czy Olsztyńskie Noce Bluesowe. Hubert ma za sobą dwie europejskie trasy koncertowe obejmujące Niemcy, Holandia, Francja, Włochy i Czechy.

Dzielił scenę z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej takimi jak Patrycja Markowska, Ania Dąbrowska, Andrzej Krzywy czy zespół Lemon.

W Bibliotece Ratuszowej, zagra koncert akustyczny w towarzystwie Jacka Jagusia - jednego z najlepszych gitarzystów blues'owych w Polsce, podczas którego zaprezentuje miks swojej twórczości oraz kilka kawałków artystów, którymi się na co dzień inspiruje.

 

PS Kiedyś Hubert wylądował w programie „The Voice of Poland". Edyta Górniak powiedziała mu: „Masz bardzo fajną barwę. Taką niepospolitą. Nie polską i to mi się bardzo podobało, ale bardzo przenosisz emisję na nos i to trochę powoduje, że wiele samogłosek brzmi podobnie". Jeśli zatem ktoś chciałby usłyszeć tysiące samogłosek, które brzmią podobnie, niepospolicie, niepolsko.. to niech przybywa już 5 lipca do Biblioteki.