Aktualności Dodano: 25 Kwietnia 2024

"40 lat z hakiem" Koncert Piotra Bukartyka

Data rozpoczęcia: 2024-04-25 19:00
Data zakonczenia: 2024-04-25 21:00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka serdecznie zaprasza na koncert Piotra Bukartyka z zespołem Ajagore pt.: „40 lat z hakiem”. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2024r. w Bibliotece Ratuszowej (Leszno, Rynek 1) o godzinie 19:00. Bilety do kupienia w Bibliotece Ratuszowej i na kupbilecik.pl w cenie 100zł.

Kup Bilecik!

-Napisać piosenkę próbowałem setki razy. Bywało różnie, ale jeżeli po wszystkich tych próbach zapamiętałeś choćby jedną, to uważam, że było warto. - Piotr Bukartyk

Piotr Bukartyk to w świecie polskiej piosenki postać absolutnie wyjątkowa. Znakomity autor i kompozytor wykonywanych przez siebie piosenek, od lat wymyka się prostym klasyfikacjom, z upodobaniem mieszając muzyczne style. Przyrządzony w ten sposób koktajl przyprawia monologami – pikantnymi, ale nieprzekraczającymi granic dobrego smaku.

Przyjdźcie spróbować!

 

Leszek Barwik o Piotrze Bukartyku:

Jedyny felietonista w piosence od czasów Wojciecha Młynarskiego! Czekamy z ekscytacją na nowe rymy, piosenki i Piotra Bukartyka.

Pisze do rymu i układa do niego melodie, a potem to śpiewa. Od szesnastu lat współpracuje z Wojciechem Mannem, który jest jego pierwszym recenzentem. Występuje w duecie z Krzysztofem Kawałko (gitara) lub z zespołem AJAGORE. Ma też swój Fanklub. To oczywiste, że uwielbia się chwalić i mógłby tu godzinami rozprawiać o swoich wiekopomnych osiągnięciach, ale ponieważ pisząc to patrzy sobie na ręce, doda tylko, że żadna z ponad sześciuset napisanych piosenek nie przyniosła mu jak dotąd większych pieniędzy, a poza tym jest łysy i - jak twierdzi żona - mógłby trochę schudnąć. My zaś zaślepieni talentem Piotra Bukartyka tych drobiazgów nie widzimy, czekamy na wolnego człowieka, mistrza słowa i rymu.