Aktualności Dodano: 24 maja 2024

Godzina z książką! - powrót do przeszłości

Data rozpoczęcia: 2024-05-24 10:00
Data zakonczenia: 2024-05-24 11:00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie i Rodzicielska Grupa Wsparcia MAMYdzieci zapraszają na inspirujące spotkania Godzina z książką!  W tym miesiącu spotykamy się 24 maja. To będzie powrót do przeszłości na wiele sposobów. Zaczynamy o 10:00! Wstęp wolny. 

  - Wracamy na kolorową wykładzinę, z nową energią i nowym pomysłem - mówiła miesiąc temu Marcelina Naskręt, założycielka Grupy. I wróciły. Przypomnijmy, spotkania Godzina z książką to nowy cykl dla rodziców, dzieci, dziadków poświęcony wspólnemu spędzaniu czasu z książką. 

- Będzie czytane, gadane i rysowane, coś dla małego i dużego czytelnika. To kolejna okazja, by się spotkać i miło spędzić czas, razem - zapowiada Naskręt. 

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Zwykle w ostatni piątek miesiąca o godzinie 10:00. W maju, ze względu na częste wyjazdy z okazji czwartkowego święta, spotkamy się wyjątkowo 24. Być warto, bo tego ranka będzie nieco magicznie. 

- Powrót do przeszłości? Za każdy razem, gdy wracam do książek z mojego dzieciństwa… - wyjaśnia Naskręt. - Są książki, które zostają z nami już na zawsze, które pachną wspomnieniami, które przenoszą w inny świat… Też tak macie? Podzielcie się swoimi perełkami na naszym kolejnym spotkaniu… 

Powrotów będzie więcej, bo zaprosimy uczestników spotkania też do Muzeum Drukarstwa na krótkie warsztaty z historii książki i udamy się w przeszłość przy czytaniu! Gorąco zapraszamy. Spotykamy się w Wypożyczalni dla dzieci. Przyjdź. Godzina z książką, to czas dzielenia się tym, co w czytaniu najpiękniejsze…