Aktualności Dodano: 26 maja 2023

Język ojczysty - dodaj do ulubionych!

Data rozpoczęcia: 2023-05-26
Data zakonczenia:

Język ojczysty - dodaj do ulubionych! Warsztaty poprawności językowej.

Język polski to bogaty, lecz trudny język - zaliczany do grona najtrudniejszych języków na świecie. Seria warsztatów edukacyjnych, które przeprowadzamy w Leszczyńskiej Galerii Książki ma na celu podniesienie świadomości językowej pośród uczestników. Wyposażenie ich w wiedzę i kompetencje pozwalające na skuteczne porozumiewanie się oraz zwiększenie poziomu zrozumienia dla roli języka w życiu społecznym i kulturalnym. W czwartek 25 maja 2023 r. odbyły się kolejne z nich. O błędach językowych i komunikacyjnych opowiadała uczniom Ola z Działu Edukacji. Podczas zajęć uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań. Musieli rozwiązać quiz językowy, znaleźć synonimy danego słowa, spróbować przeczytać tzw. łamańce językowe, czy odgadnąć znaczenie słów zapomnianych, czyli takich, które wyszły z użycia. Obejrzeli także film, który miał im uświadomić, jak istotne jest używanie w tekstach polskich znaków.
- Nie myślałem, że zabawy językiem polskim mogą być takie ciekawe. Cieszę się, że nasza klasa miała okazję wziąć udział w tych zajęciach - relacjonował na koniec jeden z uczniów.

Projekt: "To ma sens!" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2023.

Magdalena Woźna