Aktualności Dodano: 16 grudnia 2016

Koncert Świąteczny Tria Stroikowego Zamku w Rokosowie

Data rozpoczęcia: 2016-12-16
Data zakonczenia:

16 grudnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie odbył się Koncert Świąteczny Tria Stroikowego Zamku w Rokosowie. Sponsorem koncertu było Etno Cafe Leszno oraz firma Werner Kenkel.
Trio Stroikowe Zamku w Rokosowie jest zespołem z dużym doświadczeniem. Zespół koncertował w różnych regionach Polski i Europy, prezentując publiczności najbardziej znane i lubiane przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Początkowo Trio tworzyły tylko instrumenty stroikowe: dwa klarnety i fagot, z czasem poszerzono skład zespołu o akompaniatora – pianistę, oraz wokalistkę. Obecnie zespół tworzy 5 osób, co znacznie wzbogaca repertuar i walory kolorystyczne i artystyczne utworów.
Wachlarz stylów wykonywanej przez artystów muzyki jest szeroki: od utworów renesansowych, poprzez muzykę klasyczną aż po standardy współczesnej muzyki rozrywkowej. Unikalny zestaw instrumentów, w połączeniu z wokalem, ciekawe i zaskakujące aranżacje oraz niekonwencjonalne interpretacje zapewniają słuchającym dużo niezapomnianych wrażeń.
Z okazji dziesięciolecia swojej działalność zespół nagrał płytę, która jest muzycznym podsumowaniem dorobku artystycznego. Dużą popularnością, szczególnie w okresie przedświątecznym, cieszy się druga płyta „Kolędy polskie”.
Trio Stroikowe Zamku w Rokosowie występuje w zabytkowych wnętrzach pałaców, zamków, dworków oraz salach koncertowych. Zespół prowadzi samodzielną działalność koncertową, a także uświetnia swoją muzyką różnorodne uroczystości: sympozja, bankiety, przyjęcia itp.
Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznych Poznania i Wrocławia:
Paweł Majdanik – klarnet, saksofon altowy
Lucjan Adamiak – klarnet
Leszek Marszałek – fagot
Justyna Bujak – sopran
Michał Schulz – fortepian