Aktualności Dodano: 18 lutego 2020

Otwarcie wystawy obrazów Alisy Maslovej-Datsouk i Kirilla Datsouk

Data rozpoczęcia: 2020-02-14
Data zakonczenia:

14 lutego 2020 niezwykli goście odwiedzili Leszno na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. Alisa Maslova-Datsouk i Kirill Datosuk przebyli wiele kilometrów, by podzielić się swoją twórczością z mieszkańcami Leszna.

Otwarcie wystawy obrazów artystów, prezentującej wybrane obrazy z ostatnich 20 lat, zarówno obrazy olejne, monotypie, rysunki, akwarele, jak i eksperymentalne techniki, upłynęło w szampańskiej atmosferze pozwalającej na delektowanie się sztuką stworzoną przez twórców.
Wydarznie otworzył dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, Andrzej Kuźmiński, który przywitał twórców i wyraził radość z możliwości goszczenia artystów reprezenujących prawdziwą kulturę rosyjską, z jej najpiękniejszej strony. Kirill Datsouk podziękował za zaproszenie, opowiedział o swoim związku z Polską i Rosją, oraz o twórczości swojej oraz Alisy. Otwarcie uświetniła muzyka w wykonaniu Lidii Gertner i Rafała Ratajczaka.

Wystawę można podziwiać do 15 marca 2020, od wtorku do piątku, w godz. 11:00 - 17:00 (wejście przez Bibliotekę Ratuszową)

 


 

Alisa Maslowa - urodziła się w Rosji, w mieście Wotkinsk w 1991r. Ukończyła Izewski Gosudarstwenny Uniwersytet na wydziale Reklama i Design w 2010, w 2016 Udmurtski Gosudarstwenny Universitet na wydziale dekoratywnej sztuki użytkowej, a w 2019 ukończyła Hudozestwenno-Promyszlennuju Akademie im. Barona Shtigliza. 

Kirill Datsouk - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Jest wybitnym portrecistą. Pozowali mu znani artyści, filmowy, sportowcy, dyplomaci i politycy, umieszczając jego prace w swoich prywatnych zbiorach. Artysta oprócz portretów maluje charakterystyczną martwą naturę oraz pejzaże. W kreatywny sposób kontynuując najlepsze tradycje klasycznego malarstwa rosyjskiego.