Aktualności Dodano: 17 sierpnia 2018

"Panorama Leszczyńska" w Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej

Data rozpoczęcia: 2018-08-17
Data zakonczenia:

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie w partnerstwie strategicznym z "Panoramą Leszczyńską" realizują wspólny projekt pn. Powiększenie Zasobów Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej wraz z Digitalizacją Panoramy Leszczyńskiej. Projekt realizowany jest w ramach programu Kultura Cyfrowa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Na stronie internetowej Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej sukcesywnie publikowane są kolejne zdigitalizowane numery "Panoramy Leszczyńskiej". W tej chwili można przejrzeć już ponad 1200 numerów gazety. Digitalizacji i udostępnieniu na chwilę obecną poddane zostały wszystkie numery do roku 2005. Z końcem września Miejska Biblioteka Publiczna udostępni wszystkie numery "Panoramy Leszczyńskiej", jakie ukazały się do roku 2017. Pierwsze półrocze 2018 roku udostępnione zostanie w październiku. Dzięki poddaniu ich procesowi OCR-owania można przeszukiwać je według haseł przedmiotowych.
 
Czytelnicy mogą zapoznać się z bardzo interesującymi reportażami o tematyce społecznej, szczególnie związanych z przemianami w naszym regionie po 1989 r. To także doskonały zbiór materiałów dotyczących historii regionu pisanych przez doskonałych dziennikarzy i regionalistów. Warto zwrócić również uwagę na to, jak na przestrzeni lat zmieniała się szata graficzna gazety - szczególnie po wprowadzeniu do niej pełnego koloru. Zachęcamy do zapoznania z treścią tego najpopularniejszego w regionie tygodnika. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.