Aktualności Dodano: 05 Grudnia 2019

Kryminał kontra romans

Data rozpoczęcia: 2019-12-05
Data zakonczenia:

Mrożące krew w żyłach kryminały czy pełne pasji romanse? Dwa gatunki literackie, które dominują wśród książkowych wyborów czytelników. Przedstawicielką pierwszego jest Jolanta Bartoś, autorka „Niepokornej”,  „Jadu”, „Fatum”, „Obłędu” i „Uwięzionych w Galerii Lochy”. Drugi reprezentuje Katarzyna Janus, która sama o swoich książkach mówi, że to powieści obyczajowej dla kobiet. Na koncie ma ich pięć:  „Nigdy nie jest za późno" , „Życie za życie", „Mam na imię Walentyna", „Światło kryje się w mroku i „Piękni ludzie".

Po raz pierwszy spotkały się przed dwoma laty. 5 grudnia br. w Bibliotece Ratuszowej opowiadały o swojej twórczości, przybliżyły tematykę powieści. Dla mieszkańców Leszna szczególnie interesujące mogą okazać się te książki, których akcja rozgrywa się w mieście i regionie, m.in. w Górznie, Drzeczkowie, Jeziorkach. Publiczność poznała również literackie plany obu pań, a wiernych czytelników z pewnością ucieszyła wiadomość, że niebawem ukażą się kolejne powieści.

Po zakończeniu dyskusji wszyscy zainteresowani mogli nabyć książki, porozmawiać osobiście z autorkami i otrzymać dedykację. Na specjalnie przygotowanym stoisku obejrzeć można było rękodzieło, które jest kolejną wspólną pasją łączącą Jolantę Bartoś i Katarzynę Janus.

A jaki był finał literackiej potyczki? Pisarki zgodziły się, że romans lepiej doświadczyć w życiu. Z kolei bezpieczniej, aby morderstwo było tylko w książce…